Programació

divendres 2 de juny – LA FILMOTECA 

20:00 h. Sessió inaugural – III Mostra La Ploma / Panorama

Los objetos amorosos (Adrián Silvestres, Espanya, 2016, 115′). Amb presència del director.

Més informació.

dissabte 3 de juny – ARAGÓ CINEMA

19:00 h. S.O. Llargmetratges documentals

Strike a Pose (Ester Gould, Reijer Zwaan, Països Baixos, Bèlgica, 2016, 83’)

20:45 h. Panorama

Certain Women (Kelly Reichardt, EUA, 2016, 107’)

Més informació

diumenge 4 de juny – ARAGÓ CINEMA

19:00 h. S.O. Llargmetratges documentals

Call me Marianna (Mów mi Marianna, Karolina Bielawska, Polònia, 2015, 75’).

Més informació.

20:45 h. S.O. Llargmetratges documentals

Les vies de Thérèse (Sébastien Lifshitz, França, 2016, 55’)

Més informació.

dilluns 5 de juny – ARAGÓ CINEMA

19:00 h. S.O. Curtmetratges

Programa Creació i transgressions.

Amb la col·laboració de FICAE.

Més informació.

20:45 h. S.O. Llargmetratges documentals

Chavela (Catherine Gund, Daresha Kyi, EUA, Mèxic, Espanya, 2017, 93’)

Més informació.

dimarts 6 de juny – ARAGÓ CINEMA

19:00 h. S.O. Curtmetratges

Programa Edats i diversitat

Més informació.

20:45 h. Panorama

Tangerine (Sean Baker, EUA, 2015, 88’)

Més informació.

dimecres 7 de juny – ARAGÓ CINEMA

19:00 h. S.O. Curtmetratges

Programa Espais per als afectes

Més informació.

20:45 h. S.O. Llargmetratges documentals

Chemsex (William Fairman, M. Gogarty, R. Unit, 2015, 83’)

Més informació.

dijous 8 de juny – ARAGÓ CINEMA

19:00 h. S.O. Llargmetratges documentals

Small Talk (Ri Chang Dui Hua, Hui-Chen Huang,Taiwan, 2016, 88

Més informació.

20:45 h. Panorama

Closet Monster (Stephen Dunn, Canadà, 2015, 90’)

Més informació.

divendres 9 de juny – ARAGÓ CINEMA

19:00 h. S.O. Llargmetratges documentals

Femme Brutal (Liesa Kovacs, Nick Prokesch,Àustria, 2015, 70’)

Més informació.

20:45 h. Panorama

Don’t Look at Me That Way (Schau mich nicht so an, Ulisenma Borchu, Alemanya, 2015, 88’)

Més informació.

dissabte 10 de juny – MuVIM (Museu Valencià de la Ilustració i de la Modernitat)

19:30 h. Lliurament de premis – III Mostra La Ploma

20:00 h. Festa de cloenda – III Mostra La Ploma

Més informació.

diumenge 11 de juny – ARAGÓ CINEMA

19:00 h. Palmarés 2017

Projecció de les pel·lícules premiades en les tres seccions a concurs: llargmetratge documental, curtmetratge documental i curtmetratge de ficció.

Més informació.

dimarts 13 de juny – LA FILMOTECA

20:00 h. Panorama

O Ornitólogo (João Pedro Rodrigues, Portugal, França, Brasil, 2016, 118’). Amb presència de João Pedro Rodrigues, director i co-guionista del film, i João Rui Guerra da Mata, co-guionista i director artístic.

Sessió realitzada en col·laboració amb Filmadrid.

Més informació.

dissabte 17 de juny – LAS NAVES

11:00 h. Pekefesta. Esdeveniment lúdic i festiu adreçat a la trobada de famílies diverses.

Projecció de curtmetratges en col·laboració amb MICE i animació lectora sobre Gloria Fuertes a càrrec d’Elisa Matallín.

Més informació

18:00 h. Llibres de l’Arc Iris.Encontre literari

Començarem en un espai obert al públic en que podrem conversar amb les diferents autores i autors en xicotets grups. Sobre les 19:00hr, es realitzarà un col·loqui per intercanviar opinions.

Més informació.

21:00 h. Concert de Chico y Chica, Hidrogenesse, i DJ

Més informació.

diumenge 18 de juny – FUNDACIÓ LA POSTA

20:00 h. Inauguració de l’exposició Poètiques Museari, art i provocació des de la diversitat sexual.

Més informació.

dimarts 20 de juny – IVAM

19:00 h. Visita a l’exposició de Carmela García Imágenes de(l) poder-cartografía de lo invisible.

Més informació.

dimecres 21 de juny – IVAM

19:00 h. Presentació de la revista Papel Engomado, nº 11, Good as you, dirigit per Carmelo Gabaldón.

Més informació.

dijous 22 de juny – FUNDACIÓ LA POSTA

20:00 h. Visita dinamitzada de l’exposició Poètiques

Museari, art i provocació des de la diversitat sexual.

Més informació.

Pel·lícules          Programació        Informació       Palmarés       Premsa       La Ploma als Pobles

Uneix-te al nostre butlletí